Strona główna Aktualności

Aktualności

#KolędaDlaHospicjum

#KolędaDlaHospicjum

#KolędaDlaHospicjum   
Środa, 13 Stycznia 2021 WięcejWięcejWięcej
ŚLUBOWANIE APLIKANTÓW ADWOKACKICH KIA 2021

ŚLUBOWANIE APLIKANTÓW ADWOKACKICH KIA 2021

    ŚLUBOWANIE APLIKANTÓW ADWOKACKICH KIA 2021    W dniu 7 stycznia 2021 roku, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie  odbyło się ślubowanie Aplikantów Krakowskiej Izby Adwokackiej. Ślubowanie – z uwagi na trwającą pandemię – odbyło się one w  drodze online , co niewątpliwie jest innowacyjną formą odbierania ślubowania. Ślubujący zostali podzieleni na 3 grupy. Ślubowanie złożyło łącznie 69 aplikantów, którzy w ubiegłym roku pozytywnie zdali egzamin wstępny na aplikację.     Jak co roku, podczas uroczystości, wyróżniono czworo Aplikantów z najlepszymi wynikami na egzaminie wstępnym na aplikację (powyżej 128 punktów na 150 możliwych). Wyróżnieni odebrali z rąk Pana Dziekana adw. Aleksandra Guta gratulacje, i zostali nagrodzeni publikacjami książkowymi za osiągnięcie wysokich wyników.    Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie składa serdeczne gratulacje nowym Aplikantom Adwokackim, witając Ich w swoich szeregach oraz wierząc, że z dumą i godnością będą reprezentować krakowską Adwokaturę   
Piątek, 8 Stycznia 2021 WięcejWięcejWięcej
SZKOLENIE JĘZYKOWE DLA ADWOKATÓW I APLIKANTÓW KIA ONLINE

SZKOLENIE JĘZYKOWE DLA ADWOKATÓW I APLIKANTÓW KIA ONLINE

  Szanowni Państwo, Komisja ds. współpracy z zagranicą przy ORA w Krakowie zaprasza na nową odsłonę kursów językowych w formie ONLINE dla członków Krakowskiej Palestry.   PROPONUJEMY PAŃSTWU MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA W NASTĘPUJĄCYCH KURSACH: HISZPAŃSKI FRANCUSKI WŁOSKI ANGIELSKI OD PODSTAW LUB KONTYNAUCJA POPRZEDNIEJ EDYCJI   (Zajęcia będą się odbywać 1 razy w tygodniu po półtorej godziny zegarowej w max 10 osobowych grupach)   Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału w kursie do dnia 15 STYCZNIA 2021 roku  poprzez kliknięcie w poniższą ankietę:   >>>> ANKIETA <<<<   Szczegółowe informacje prześlemy po zebraniu listy osób chętnych.  
Piątek, 8 Stycznia 2021 WięcejWięcejWięcej
Turniej Szachowy Prawników | chess.com 16.01.2021

Turniej Szachowy Prawników | chess.com 16.01.2021

  Turniej Szachowy Praników odbędzie się w formule online na serwerach chess.com. Jak się zgłosić?   1.Obowiązkowo zapisujemy się do Klubu związanego z turniejem Klub OPEN https://www.chess.com/club/turniej-szachowy-prawnikow-i-rodzin Zgłoszenia akceptuje organizator po podaniu imienia i nazwiska, adresu mailowego. Anonimowe zgłoszenia nie będą akceptowane.   2.Zapisujemy się na 1h przed turniejem do danej grupy. Tempo gry 10 plus 1 sekunda na ruch. Grupa OPEN - 9 rund (link będzie podany na stronach facebook Klubu Szachowego Dwie Wieże Kraków w dniu 10.01.2021) Zapisać można się do turnieju po podaniu swoich danych osobowych. Osoby nie przestrzegające regulaminu chess.com oraz Polskiego Związku Szachowego będą zgłaszane z wnioskiem o ukaranie.   Nagrody rzeczowe oraz Puchary za miejsca 1-3.  Dodatkowo będzie przeprowadzone losowanie 2 nagród rzeczowych  dla nienagrodzonych. Nagrody będą wysyłane poprzez Paczkomaty Inpost.   Zawodnicy zgłoszeni będą proszeni o połączenie się poprzez zoom do kontroli sędziego wideo oraz audio. Nie można używać słuchawek. Wiadomość z linkiem będzie dostępna w Klubie Turniejowym. Uwagi: Organizator nie przyjmuje zgłoszeń poniżej 1h przed zawodami. W zawodach nie obowiązują licencje. W turnieju obowiązują aktualne przepisy FIDE i PZSzach. Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora. Każdy uczestnik zgłaszający się do Turnieju wyraża zgodę na utrwalanie i publikacje ich wypowiedzi w formie wywiadów, a wizerunku w formie zdjęć, nagrań filmowych wykorzystywanych przez prasę, telewizję, radio i Internet, a także na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku . Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystywania materiałów audiowizualnych zrealizowanych podczas Turnieju, a w szczególności zdjęć, materiałów filmowych, wywiadów i nagrań dźwiękowych przedstawiających uczestników w celach informacyjnych i promocyjnych swoich lub Sponsora, w nawiązaniu do relacji z Turnieju oraz . Zawodnicy podlegają kontroli antydopingowej chess.com.  
Piątek, 8 Stycznia 2021 WięcejWięcejWięcej
1  2  3  4  5