Strona główna Aktualności

Aktualności

Najnowsze produkcje na portalu IDeA.

Najnowsze produkcje na portalu IDeA.

  Szanowni Państwo,     Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi produkcjami portalu IDeA. https://www.idea-adw.org/   Za każdą zakupioną produkcję zostanie przyznany 1 punkt w Doskonaleniu Zawodowym. Przypominamy, że corocznie należy zebrać 12 punktów szkoleniowych     1). „PRAKTYCZNE ASPEKTY OPINIOWANIA PSYCHOLOGICZNEGO W SPRAWACH KARNYCH” mgr Żaneta Adamczyk-Siwek Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo- behawioralny, biegły psycholog. Jako psycholog pracuje w Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie na oddziale ogólnopsychiatrycznym, gdzie zajmuje się min. diagnozą psychologiczną. Studiowała psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej w Warszawie. Od 2014 roku pracuje jako psycholog w Szpitalu Klinicznym im dr. J. Babińskiego w Krakowie na Oddziale Psychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zdobywała doświadczenie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Zakładu Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego, Oddziale Rehabilitacyjnym Szpitala Klinicznego im dr. J. Babińskiego.     2. „WPŁYW PRZEPISÓW USTAWY Z DNIA 1 MARCA 2018 R. O PRZECIWDZIAŁANIU PRANIU PIENIĘDZY ORAZ FINANSOWANIU TERRORYZMU („USTAWA AML”) NA PRAKTYKĘ WYKONYWANIA ZAWODU ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO” adw. Alicja Sobota   Adwokat, senior associate w kancelarii „Nikiel i Wspólnicy” sp. j. W praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi compliance, w tym ochrony danych osobowych, jak również problematyką obrotu nieruchomościami, a także prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Sekretarz Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda. Autorka publikacji z zakresu prawa upadłościowego oraz spółek. Prelegentka konferencji INSO.
Poniedziałek, 2 Grudnia 2019 WięcejWięcejWięcej
Stanowisko Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie z dnia 29 listopada 2019 roku

Stanowisko Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie z dnia 29 listopada 2019 roku

  Stanowisko Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie z dnia 29 listopada 2019 roku    
Piątek, 29 Listopada 2019 WięcejWięcejWięcej
Podpisanie porozumienia w sprawie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2020

Podpisanie porozumienia w sprawie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2020

Podpisanie porozumienia  w sprawie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2020   W dniu 22 listopada bieżącego roku w Urzędzie Miasta Krakowa podpisane zostało porozumienie dotyczące świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w roku 2020.   Trójstronne porozumienie zawarte zostało między Gminą Miejską Kraków, a Okręgową Radą Adwokacką i Okręgową Izbą Radców Prawnych.   Sygnatariuszami porozumienia byli Pan Prezydent miasta Krakowa adw. prof. dr hab. Jacek Majchrowski, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych r.p. Marcin Sala-Szczypiński, Dziekan Krakowskiej Izby Adwokackiej adwokat Paweł Gieras.   Nieodpłatna pomoc prawna świadczona będzie w 31 punktach zlokalizowanych na terenie całego miasta.   Dodatkowo, począwszy od 1 stycznia 2020 roku w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej świadczona będzie także nieodpłatna mediacja. Zgodnie z ustawą z darmowej usługi mediacji będzie mogła skorzystać każda osoba fizyczna lub prawna dążąca do polubownego rozwiązania sporu.
Poniedziałek, 25 Listopada 2019 WięcejWięcejWięcej
Dzień Otwarty Notariatu 30 listopada 2019 roku

Dzień Otwarty Notariatu 30 listopada 2019 roku

  Dzień Otwarty Notariatu 30 listopada 2019 roku X edycja   DNIA OTWARTEGO NOTARIATU odbędzie się 30 listopada 2019 roku w godzinach od 10.00 do 16.00   w Hotelu The Bonerowski Palace przy ul. Św. Jana 1 w Krakowie   gdzie Notariusze będą udzielali nieodpłatnych porad i informacji prawnych.   Hasło przewodnie akcji brzmi:   "Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – Porozmawiaj o tym z notariuszem ”.   Otwarta formuła wydarzenia pozwala uzyskać więcej informacji lub odpowiedzi na pytania w sprawach, które na co dzień można załatwić w każdej kancelarii notarialnej.   Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku, jest jedną z najważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa.   Dodatkowo w ramach tej akcji od kilku lat prowadzone są wykłady dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Do ubiegłego roku wykłady prowadzone były na zainteresowanych uczelniach w obrębie Krakowa w tym: UTW Uniwersytetu Jagiellońskiego, UTW Uniwersytetu Ekonomicznego, UTW Akademii Ignatianum, UTW Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Od tego roku do listy dołączyły  UTW w innych miejscowościach takich jak: Wolbrom, Bochnia, Brzesko i Nowy Targ.   Dzięki tej akcji zwiększa się świadomość prawna społeczeństwa w zakresie dbania o bezpieczeństwo własnego majątku.   Patronat lokalny nad tegoroczną edycją Dnia Otwartego Notariatu objął Urząd Miasta Krakowa.
Środa, 13 Listopada 2019 WięcejWięcejWięcej
1  2  3  4  5