Strona główna Aktualności IV Turniej Koszykówki o puchar Prezesa Sądu...

Aktualności

img_5955.JPG
img_6005.JPG
img_6008.JPG

IV Turniej Koszykówki o puchar Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie 16-17 marca 2019 roku

IV Turniej Koszykówki

o puchar Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie

16-17 marca 2019 roku

W dniach 16 i 17 marca 2019 roku w hali klubu sportowego Cracovia odbył się IV Turniej koszykówki, zorganizowany pod patronatem Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn krakowskich środowisk prawniczych, w tym adwokaci, notariusze, sędziowie, radcowie prawni, komornicy oraz prokuratorzy.

Nasza drużyna zakwalifikowana została do grupy A wraz z drużynami notariuszy oraz komorników.        Pierwszego dnia zawodów, drużyna reprezentująca Krakowską Izbę Adwokacką odniosła pewne zwycięstwo, pokonując w grupie zarówno drużynę notariuszy, jak i  komorników.

W drugim dniu rozgrywek - w meczu półfinałowym nasza drużyna odniosła zwycięstwo nad drużyną prokuratorów. W pojedynku finałowym drużyna KIA zmierzyła się z drużyną radców prawnych. Pierwsza połowa zakończyła się nieznaczną przewagą drużyny radców, 29:27. W drugiej połowie nasi przeciwnicy uzyskali kilkupunktową przewagę i odnieśli zwycięstwo.  Mecz zakończył się wynikiem 57:48 dla drużyny radców, co w ostatecznej klasyfikacji dało II miejsce drużyny adwokatów.

Puchary i medale dla zwycięskich drużyn wręczał Wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie SSA  Jacek Polański. Wyróżniono także najlepszego zawodnika turnieju - został nim radca prawny Tomasz Gębarowski, który został nagrodzony pucharem ufundowanym przez Dziekana KIA.

Drużynę Krakowskiej Izby Adwokackiej dzielnie i z honorem reprezentowali: adw. Paweł Eilmes, adw. Robert Pyla, adw. Tomasz Tarnawski, adw. Piotr Gieras, adw. Andrzej Solak, adw. Piotr Badełek, adw. Daniel Kasperski, apl. adw. Hubert Giłka, a do pojedynku finałowego dołączył Dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras, który z uwagi na obowiązki służbowe nie mógł być obecny w sobotę.

Serdecznie gratulujemy Drużynom wszystkich Izb!