Strona główna Aktualności Ksiądz prałat dr Jan Pasierbek odznaczony...

Aktualności

Ksiądz prałat dr Jan Pasierbek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

        Prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski księdza prałata dr Jana Pasierbka, honorowego duszpasterza prawników Archidiecezji Krakowskiej i wieloletniego duchowego opiekuna środowiska prawniczego w Polsce. W imieniu Andrzeja Dudy odznaczenie wręczył duchownemu Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta
Uroczystość odbyła się 17 lutego o godz. 16.00 w Klubie Adwokatów.          Duszpasterstwo Prawników gratuluje księdzu prałatowi i zaprasza do udziału we Mszy św., którą chce uczcić wyróżnienie i 80. urodziny księdza Jana Pasierbka. Msza zostanie odprawiona w niedzielę 19 lutego o 18.00 w krakowskim kościele sióstr Duchaczek przy ul. Szpitalnej 12.
    Order Odrodzenia Polski nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu. Odznaczenie jest wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania współpracy międzynarodowej Polski.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/prezydent.pl & duszpasterstwoprawnikow.pl Fotorelacja w zakładce Galeria.  

Wtorek, 21 Lutego 2017

PowrótPowrótPowrót