Strona główna Aktualności „Po(d)słuchaj adwokata” - projekt edukacyjny...

Aktualności

25550512_230907677449078_7251050073968716240_n.jpg

„Po(d)słuchaj adwokata” - projekt edukacyjny Krakowskiej Izby Adwokackiej

 

Ruszył projekt edukacyjny Krakowskiej Izby Adwokackiej „Po(d)słuchaj adwokata”.

 

To kilkuminutowe audycje w formie podcastu - do pobrania w formie mp3. Celem podcastów jest edukacja prawna społeczeństwa w przystępny sposób w zakresie najbardziej praktycznych zagadnień prawnych. Bez prawniczej nowomowy. 

 

Przykładowe pierwsze tematy podcastów: jak bezpiecznie kupować w internecie? Jak ogłosić prywatne bankructwo? Jakie masz prawa gdy zatrzyma cię policja?

 

W audycji biorą udział adwokaci Krakowskiej Izby Adwokackiej. Pomysłodawcą projektu jest adw. Wojciech Bergier i adw. Paweł Gieras. Jest to element edukacji prawnej realizowanej w ramach serwisu www.pomocadwokata.com, który od ponad dwóch lata edukuje prawnie społeczeństwo.

 

- Podcasty są źródłem praktycznych informacji. Audycje są krótkie a poruszane w nich zagadnienia mają dla odbiorców doniosłość praktyczną. Tekst i film wymagają całkowicie skupionej uwagi, podcast pozwala odsłuchiwać audycje w każdym miejscu. To idealna forma pozyskiwania informacji – mówi adw. Wojciech Bergier – rzecznik ds. kontaktów z mediami.

 

- Nieprzypadkowo projekt startuje w roku, w którym Karkowska Izba Adwokacka obchodzi 155 – lecie swojego istnienia. – 155 – lat nieprzerwanej działalności Krakowskiej Izby Adwokackiej świadczy o tym, że w każdym czasie krakowscy adwokaci potrafili odpowiadać na potrzeby zmieniających się czasów i oczekiwań. Kiedyś edukowaliśmy przede wszystkim poprzez słowo drukowane. Dzisiaj edukujemy tak, jak oczekują tego ludzie. W nowoczesnych formach przekazu. Podcast jest właśnie taką formą – mówi Dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras.

 

Społeczeństwo polskie od wielu lat nadrabia dystans, jaki dzieli je od społeczeństw zachodnich w zakresie edukacji prawnej. Jest w tym zakresie naprawdę wiele do nadrobienia. – Cieszę się, że w sposób nowoczesny i przystępny staramy docierać z edukacją prawną do społeczeństwa. Dzisiaj opinia publiczne na wskutek bieżących wydarzeń politycznych wie dużo o Trybunale Konstytucyjnym czy Sądzie Najwyższym, a mniej o swoich prawach w najbardziej życiowych kwestiach. Tym projektem chcemy nadrobić te braki – podsumowuje adw. Kasia Kosiorkiewicz – Przewodnicząca Komisji ds. Edukacji Prawnej przy ORA w Krakowie.

 

Podkastów można słuchać i pobrać na stronie www.pomocadwokata.com, na kanale Youtube oraz na serwisie ITunes. Serdecznie zapraszamy do pobierania, słuchania i udostępniania.

Środa, 20 Grudnia 2017

PowrótPowrótPowrót