Strona główna Aktualności projekt NETPRALAT

Aktualności

projekt NETPRALAT

 

Mamy przyjemność poinformować, że w projekcie NETPRALAT prowadzonym przez Naczelną Radę Adwokacką dotarliśmy do etapu prowadzenia szkoleń w Polsce dla adwokatów/ek prowadzących sprawy karne.

 

Obecnie prowadzona jest rekrutacja 24 adwokatów/ek z całej Polski do udziału w jednym z dwóch szkoleń dla obrońców “Ochrona praw osób podejrzanych w związku z tymczasowym aresztowaniem i przesłuchaniem: Praktyczne szkolenia dla obrońców”.

 

Istotnym elementem projektu jest, aby w szkoleniach wzięły udział osoby z jak największej liczby izb adwokackich, co zapewni możliwość dalszego prowadzenia szkoleń na poziomie lokalnym.

 

W ramach projektu stworzone zostały także materiały edukacyjne przybliżające międzynarodowe norm i standardy dotyczące prawa do obrony w postępowaniu karnym oraz powstanie europejska platforma dla wymiany doświadczeń osób prowadzących sprawy karne.  

 

Projekt NETPRALAT jest realizowany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Katalońską Radą Adwokacką, Uniwersytetem w Maastricht, IRIDIA Centre per la defensa drets humans (Hiszpania), Stowarzyszeniem Tłumaczy EULITA oraz Litewskim Instytutem Monitorowania Praw Człowieka. Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Justice (2014-2020).

 

Ogłoszenie o naborze znajdą Państwo na stronie Naczelnej Rady Adwokackiej: https://www.adwokatura.pl/konferencje-i-szkolenia/rekrutacja-na-szkolenia-netpralat-dla-obroncow-w-sprawach-karnych/

 

Z wyrazami szacunku,
adw. Agata Stajer

Koordynatorka Projektu NETPRALAT
Członkini Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej

Załączniki:

Piątek, 19 Lutego 2021

PowrótPowrótPowrót