Strona główna Aktualności Ślubowanie Aplikantów Adwokackich || 8 Stycznia...

Aktualności

dsc_0071.jpg
dsc_0074.jpg
dsc_0118.jpg

Ślubowanie Aplikantów Adwokackich || 8 Stycznia 2020

 

W dniu 8 stycznia 2020 roku odbyło się ślubowanie Aplikantów Krakowskiej Izby Adwokackiej. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Ślubowanie złożyło 81 aplikantów, którzy w ubiegłym roku pozytywnie zdali egzamin wstępny na aplikację.  

 

Jak co roku, podczas uroczystości, wyróżniono 7 aplikantów z najlepszymi wynikami na egzaminie wstępnym na aplikację (powyżej 130 punktów). Wyróżnieni odebrali z rąk Pana Dziekana adw. Pawła Gierasa gratulacje oraz nagrody za osiągnięcie wysokich wyników.

 

W uroczystości, którą prowadził adw. Aleksander Gut – Sekretarz ORA w Krakowie głos zabrali kolejno Dziekan adw. Paweł Gieras, w imieniu Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie SSA Jerzy Bess, Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie dr hab. Barbara Iwańska Profesor UJ, w imieniu Naczelnej Rady Adwokackiej w Krakowie - członek NRA  adw. Wojciech Bergier oraz adw. Magdalena Maciukiewicz – Kierownik Komisji Szkolenia Aplikantów KIA.

 

Uroczystość była okazją do podkreślenia faktu, jak ważne jest funkcjonowanie niezależnego Samorządu Adwokackiego. W swoim przemówieniu Dziekan w pierwszej kolejności pogratulował Aplikantom,  wyrażając nadzieję, że w codziennej nauce i pracy Aplikanci adwokaccy kierować się będą wysokimi standardami etycznymi i moralnymi, którym hołduje Adwokatura. Pan Dziekan zwrócił także uwagę na znaczenie fundamentalnych praw, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania prawa i wymiaru sprawiedliwości takich jak samorządność, niezawisłość i niezależność sędziowska.

 

Ślubowanie Aplikantów zakończył występ muzyczny zespołu jazzowego  - Konrad Ligas Music. Okręgowa Rada w Adwokacka w Krakowie dziękuje serdecznie wszystkim obecnym za udział w tej wyjątkowej uroczystości, wierząc, że nowo powołani Aplikanci adwokaccy będą z dumą i godnością reprezentować krakowską Adwokaturę.

 

 Wszystkim Aplikantom Adwokackim gratulujemy.

 

Czwartek, 9 Stycznia 2020

PowrótPowrótPowrót