Strona główna Aktualności XXXV NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ADWOKATURY

Aktualności

XXXV NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ADWOKATURY

Członkowie Krakowskiej Izby Adwokackiej uczestniczyli w Jubileuszowych XXXV Mistrzostwach Adwokatury w Narciarstwie, które odbyły się w dniach od 1 do 4 marca 2018 r. w Szklarskiej Porębie. Przedstawiciele Krakowskiej Izby Adwokackiej w klasyfikacji ogólnej Narciarskich Mistrzostw Adwokatury zdobyli trzecie miejsce, uzyskując tym samym 148 pkt. Pierwsze miejsce zdobyła Warszawska Izba Adwokacka (205 pkt), natomiast drugie – Izba Lubelska (153 pkt).

Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: biegi narciarskie, slalom narciarski, dwubój narciarski (bieg narciarski + slalom narciarski) oraz snowboard. Na imprezie gościło blisko 280 uczestników, spośród których w dyscyplinach sportowych wystartowało łącznie blisko 150 osób. Sportowej rywalizacji towarzyszyły również niezwykle ciekawe wykłady z zakresu prawa sportowego oraz z zakresu zmian w procedurze cywilnej.

W pierwszym dniu zmagań sportowych odbył się Narciarski Bieg Stulecia Adwokatury Polskiej. Zawody otrzymały takie miano z uwagi na fakt, że zbiegły się w czasie z obchodami 100-lecia odrodzonej Adwokatury Polskiej. Uczestnicy wystartowali na dystansie 7 kilometrów w ramach rozgrywanego 2 marca 2018 r. 42. Biegu Piastów w Jakuszycach. Ponad 100 przedstawicieli Palestry uczestniczyło w wydarzeniu, które zgromadziło na starcie blisko 800 zawodniczek i zawodników z całego świata.

W Biegu Stulecia Adwokatury Polskiej wśród mężczyzn zwyciężył wrocławski adwokat Michał Jusypenko, wyprzedzając Łukasza Klempouza z Jeleniej Góry oraz Cezarego Lipko z Zamościa. Z Krakowskiej Palestry najlepszy wynik w Biegu Stulecia uzyskał adw. Bartosz Wójcik, zajmując 4. lokatę (trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej), oraz apl. adw. Paweł Gołębiowski, zajmując 5. lokatę (pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej).

Wśród pań w Biegu Stulecia Adwokatury Polskiej zwyciężyła Małgorzata Derezińska z Gdańska, przed Judytą Sawicką z Warszawy i Katarzyną Derezińską-Kosicką z Gdańska. Z Krakowskiej Palestry najlepszy wynik uzyskała adw. Agnieszka Schoen – 5 miejsce (trzecie miejsce w swojej kategorii) oraz adw. Julia Mlost – 7 miejsce.

Podkreślenia wymagają również świetne wyniki adw. Janusza Długopolskiego oraz adw. Stanisława Całaby, którzy w biegu narciarskim w swoich kategoriach wiekowych zajęli 3 miejsca. Kolejnego dnia – 3 marca 2018 r. – przeprowadzono zawody narciarskie i snowboardowe po czeskiej stronie Karkonoszy, w ośrodku narciarskim Ski Areal Rejdice. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Przedstawiciele Krakowskiej Palestry również w tym dniu uzyskali wysokie lokaty. W slalomie narciarskim w swoich kategoriach zwyciężyli adw. Rafał Kos oraz adw. Mariusz Tomasik. Doskonały wynik osiągnął także adw. Janusz Długopolski, który zajął 3. miejsce. Z kolei w zjeździe na snowboardzie na podium stanęli: adw. Maciej Zaborski (2. miejsce), adw. Wojciech Zieliński (3. miejsce) oraz adw. Jagoda Przybycień, która uzyskała trzecią lokatę wśród kobiet.

W dwuboju narciarskim zwyciężyli adwokaci, którzy uzyskali największą sumę punktów z dwóch konkurencji – biegu narciarskiego oraz slalomu narciarskiego. W tej rywalizacji w swoich kategoriach wiekowych sukcesy odniosło kilku przedstawicieli Krakowskiej Palestry. W tym gronie znaleźli się: adw. Janusz Długopolski (1. miejsce), adw. Stanisław Cabała (2. miejsce), adw. Leszek Przybyłka (3. miejsce) oraz adw. Julia Mlost (3. miejsce).

Przedstawiciele naszej Izby zapowiadają, że podczas kolejnych mistrzostw ponownie będą walczyć