Strona główna Artykuły

Artykuły

Kiedy złożyć skargę na wyrok?

3 kwietnia weszła w życie ustawa, zgodnie z którą do Sądu Najwyższego można skierować skargę nadzwyczajną na prawomocny wyrok. - To rozwiązanie dla tych, których sprawy zostały już prawomocnie rozstrzygnięte, ale orzeczenia sądu są obarczone najpoważniejszymi błędami i uchybieniami - mówi adwokat Sybilla Szlósarczyk.

Prawie 4 tys. nowych adwokatów i radców

Znane są już wyniki egzaminów adwokackiego i radcowskiego przeprowadzone 20-23 marca 2018r. Lepiej poszło kandydatom na adwokatów.

Aplikację adwokacką czekają duże zmiany

Nagrywanie wykładów, weryfikacja wiedzy merytorycznej uczących i nacisk na praktykę mają poprawić jakość szkolenia przyszłych adwokatów.

Aplikanci na warsztaty

Czy sposób kształcenia aplikantów adwokackich wymaga zmian? ADW. PAWEŁ GIERAS - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie: Na pewno trzeba go udoskonalać i dopasować do potrzeb rynku. Nic nie jest idealne.

Na koniec zadanie z etyki

Bez zasad etycznych adwokat czy radca prawny jest przedsiębiorcą. Dlatego i takie pytania są na egzaminie. Egzamin zawodowy dla przyszłych adwokatów i radców prawnych zbliża się wielkimi krokami. Wydawnictwo CH Beck pomaga się do niego przygotować. Dziś powtórka z etyki.

Będziemy smakować wstyd na oczach całego świata

Prawo trzeba umieć zmieniać. Nawet dążący do ukształtowania go pod doraźne potrzeby polityczne muszą nauczyć się analizowania konsekwencji w szerokiej perspektywie. Efekty krótkowzroczności, dyletanctwa i wiary we własną nieomylność obserwujemy na wielu płaszczyznach.

Superkobiety palestry wyróżnione

Kobietą Adwokatury 2017 została współtwórczyni inicjatyw "Wolne Sądy". W czwartek na gali wyróżniła ją Naczelna Rada Adwokacka.

Gutowski i Kardas: KRS, czyli Karykatura Reprezentacji Sędziowskiej

W ramach zaproponowanej przez prezydenta debaty konstytucyjnej nie może zabraknąć uwag dotyczących zreformowanych w ostatnim okresie Trybunału Konstytucyjnego oraz Krajowej Rady Sądownictwa. W oczach wielu prawników ta pierwsza instytucja stała się fasadową, niespełniającą w istocie konstytucyjnie przewidzianej funkcji.

Powtórka z administracyjnego

Kazus z prawa adimistracyjnego

    1  2  3  4  5