Strona główna E-informator Krakowskiej Izby Adwokackiej

E-informator Krakowskiej Izby Adwokackiej

E-Informator KIA nr 5/2021

E-Informator KIA nr 5/2021

Poniżej zamiszczamy kolejną ofertę na kasy fiskalne dla prawników skierowaną do BIURA ORA w Krakowie. Zachęcamy do zapoznania się.
E-Informator KIA nr 4/2021

E-Informator KIA nr 4/2021

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, iż Nowym Wicedziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie została adw. Magda Maciukiewicz. W związku z wybraniem na członka NRA oraz objęcia stanowiska Prezesa Ośrodka Badawczego Adwokatury im. adw. Witolda Bayera w Warszawie przez adw. Paweł Gieras, były Wicedziekan ustąpił z członkostwa w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie. Na dzisiejszym Posiedzeniu Rady dokonano wyboru nowego Wicedziekana. Serdecznie gratulujemy Pani Mecenas!
E-Informator KIA nr 3/2021

E-Informator KIA nr 3/2021

Trekking odbędzie się w dniach 20-29 sierpnia 2021 r. we Francji w Parku Narodowym Ecrins. Teren ten to Alpy Delfinackie, a najwyższy szczyt Barre des Ecrins o wysokości 4102 mnpm jest najdalej wysuniętym na południe czterotysięcznikiem w Alpach.   Znaczna część tras Rajdu obejmuje wysokogórski szlak G54 The Tour des Ecrins. Droga ta wiedzie przez liczne przełęcze, doliny, obok jezior górskich i lodowców, przez galerię majestatycznych trzytysięczników pośród, których Le Meije o wysokości 3984 mnpm uważany jest za jeden z najpiękniejszych alpejskich szczytów.   Tradycyjnie formuła Rajdu opiera się na wędrówce z lekkim plecakiem i nocowaniu w schroniskach zapewniających pełen komfort i wygodę. Dodatkowo dowóz bagażu w środku Rajdu pozwala na dobór optymalnego ekwipunku i uzupełnienie zapasów na dalszą część trekkingu.   Patronat nad Rajdem objęła Izba Adwokacka we Wrocławiu, Izba Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Izba Komornicza we Wrocławiu. Zapisy odbywają się za pośrednictwem maila wskazanego na plakacie Rajdu. Zapraszamy.   w imieniu zarządu Zrzeszenia Prawników Polskich O/Wrocław sędzia Marek Stefanowski
E-Informator KIA nr 2/2021

E-Informator KIA nr 2/2021

Minister Sprawiedliwości na podstawie art. 78 ust. 8 i art. 78a ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. - Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2020 r. poz. 1651) w porozumieniu z Naczelną Radą Adwokacką wyznaczył termin tegorocznego egzaminu adwokackiego na dzień 18 maja 2021 r. godz. 10.00 – część pierwsza, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa karnego, na dzień 19 maja 2021 r. godz. 10.00 – część druga, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa cywilnego lub rodzinnego, na dzień 20 maja 2021 r. godz. 10.00 – część trzecia, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa gospodarczego oraz na dzień 21 maja 2021 r. godz. 10.00 – część czwarta i piąta, obejmująca rozwiązanie zadań z zakresu prawa administracyjnego i z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki.   Szczegóły : https://bit.ly/3pem9dI  
E-Informator KIA nr 1/2021

E-Informator KIA nr 1/2021

Szanowni Państwo,   już 2 lutego br. rozpoczną się bezpłatne dyżury członków Krakowskiej Izby Adwokackiej, przeznaczone dla krakowskich przedsiębiorców. Poradę prawną będzie można uzyskać w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy UMK przy ul. Wielickiej 28a w Krakowie. Dyżury członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie będą odbywać się w każdy wtorek w godzinach 11.00 – 12.00, począwszy od 2 lutego.   Inicjatywa powyższa jest wynikiem podpisanej 26 stycznia 2021 roku przez dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej Aleksandera Guta oraz zastępcę prezydenta Krakowa – Jerzego Muzyka umowy. Adwokaci będą udzielali wsparcia krakowskim przedsiębiorcom w procesie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz udzielania informacji i doradztwa w tym zakresie.   Więcej na stronie:  http://bityl.pl/sHuQl  
E-Informator KIA nr 22/2020

E-Informator KIA nr 22/2020

Wesołych Świąt   Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań w tym wyjątkowym okresie oraz oczywiście Dużo Zdrowia życzy    adw. Aleksander Gut   Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej  w Krakowie oraz Członkowie Rady
E-Informator KIA nr 21/2020

E-Informator KIA nr 21/2020

Informujemy, iż na naszej stronie Internetowej: https://adwokatura.krakow.pl/  pojawiła się nowa zakładka NEKROLOGI I EPITAFIA >>>  https://adwokatura.krakow.pl/ nekrologi-i-epitafia/   W zakładce tej pojawiać się będą informacje o śmierci osób związanych z naszą Izbą.    
E-Informator KIA nr 20/2020

E-Informator KIA nr 20/2020

Szanowni Państwo,   Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie zaprasza, w ramach doskonalenia zawodowego adwokatów, na szkolenie online prowadzone przez adw. Piotra Rachwała na temat: "Cywilnoprawna odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez zwierzęta".   Wykład odbędzie się 3 grudnia 2020 roku, o godz. 18:30, za pomocą aplikacji Zoom. Poniżej link do spotkania: Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/88101609020 Meeting ID: 881 0160 9020   WAŻNE: Wobec wprowadzonych zabezpieczeń przez aplikację Zoom, każdorazowo wykładowca jest zmuszony do „wpuszczania" uczestników na wykład - prosimy bardzo o logowanie się o określonej godzinie: 18.20-18.30. Po tym czasie prosimy o uszanowanie wykładowcy, który skupia się na prowadzeniu wykładu i nie zawsze jest w stanie sprawdzać tzw. poczekalnię.   Serdecznie zapraszamy!
E-Informator KIA nr 19/2020

E-Informator KIA nr 19/2020

Szanowni Państwo, do Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie wpłynął wniosek Pani Prezes Jolanty Stokłosy, która w imieniu Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza zwróciła się z prośbą o wsparcie działalności Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, które w czasie pandemii boryka się z problemami finansowymi. Licząc na Państwa wsparcie zamieszczamy w załączeniu apel oraz pismo, które zostało skierowane na ręce Pana Dziekana.
E-Informator KIA nr 18/2020

E-Informator KIA nr 18/2020

System WZA24 Login i hasło dostępu wysłany zoatał Państwu w dniu 12 października 2020 roku do godziny 12:00 na Państwa adres mailowy. Prosimy uprzejmie o sprawdzanie skrzynki mailowej, włącznie ze skrzynką spamową. Jeśli ktokolwiek z Państwa nie otrzymał w powyższym terminie loginu i hasła, proszę o przesłanie wiadomości elektronicznej na adres  ora@adwokatura.krakow.pl  Wówczas otrzymacie Państwo login i hasło drugim kanałem komunikacyjnym tj. wiadomością tekstową na numer Państwa telefonu. Zalogowanie się do systemu WZA24 umożliwi udział w Zgromadzeniu, oddanie głosu nad uchwałami oraz udział w wyborach.   Zabieranie głosu w trakcie Zgromadzenia   Uczestnik Zgromadzenia korzystający z elektronicznego systemu, który będzie chciał zabrać głos, winien postąpić zgodnie z treścią instrukcji WZA 24, tj. w pierwszej kolejności wysłać wiadomość tekstową do Przewodniczącego, a następnie za pośrednictwem połączenia telefonicznego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń, zabrać głos. Służyć to będzie zgłaszaniu wniosków formalnych, czy też zabrania głosu w dyskusji zgodnie z porządkiem obrad. Szczegóły poznacie Państwo po zaznajomieniu się z instrukcją.   Wiadomości sms   W trakcie Zgromadzenia otrzymają Państwo na telefon wiadomość tekstową, która precyzyjnie określi i przypomni, w którym punkcie obrad Zgromadzenia za chwilę będziemy.   Opis systemu WZA24 wraz z instrukcją obsługi logowania, głosowania oraz udziału w dyskusji Walnego Zgromadzenia w załączeniu.
1  2  3  4  5