E-Informator KIA nr 34/2019

VIII BIEG O PUCHAR DZIEKANA OKRĘGOWEJ RADY ADWOKACKIEJ W KRAKOWIE

VIII BIEG O PUCHAR DZIEKANA OKRĘGOWEJ RADY ADWOKACKIEJ W KRAKOWIE

11 listopada 2019 roku o godz. 11.00 w Białym Kościele k. Krakowa, w ramach VIII Biegu Niepodległościowego odbędzie się VIII Bieg o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.   Każdy adwokat/aplikant adwokacki, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, a dodatkowo najszybsi zawodnicy w kategorii Pań i Panów otrzymają puchary.   Prosimy o zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz na witrynie internetowej  www.niepodleglosciowa11.pl  zakładka „Zgłoszenia” i zaznaczanie kategorii „Adwokat”. Brak zaznaczenia kategorii „Adwokat” będzie skutkował brakiem sklasyfikowania w tej kategorii.   Zgłoszeń można dokonywać w terminie do dnia 5.11.2019 r.   Opłaty startowe wynoszą dla adwokatów i aplikantów adwokackich: 50 zł.   Wpłat prosimy dokonać na konto KKS „Jura Moto Sport”: 38 1600 1039 0002 0037 5664 0001, w tytule przelewu podając imię i nazwisko oraz „Bieg 11.11.2019”.   Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc przewidzianych przez Organizatora, będzie decydowała kolejność zgłoszeń.   Trasa biegu liczy 11 km. Szczegóły oraz Regulamin można znaleźć na www.niepodleglosciowa11.pl     Serdecznie zapraszamy do kibicowania, a także do włączenia się do sportowej rywalizacji!    
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W ROKU 2020

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W ROKU 2020

Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (DZ.U. 2019, poz. 294) jak również uchwały podjętej przez Naczelną Radę Adwokacką w Warszawie (uchwała nr 40/2015 z dnia 19 września 2015 roku) Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie udostępnia Deklarację dla adwokatów KIA, którzy chcą świadczyć nieodpłatną pomoc prawną w 2020 roku.   Zainteresowani  proszeni są o wybranie tylko jednego powiatu/gminy na prawach powiatu z załączonego wykazu, wypełnienie deklaracji oraz odesłanie jej do Biura Rady (w formie elektronicznej na adres:  ora@adwokatura.krakow.pl   bądź tradycyjnej poczty), w terminie do dnia 15 października 2019 roku.   W załączeniu znajdą Państwo Komunikat Sekretarza Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie adw. Aleksandra Guta, dot. świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2020, wykaz powiatów oraz Deklarację udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.    
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej
RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH DR HAB. ADAM BODNAR GOŚCIEM KRAKOWSKIEJ KAFEJKI PRAWNEJ

RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH DR HAB. ADAM BODNAR GOŚCIEM KRAKOWSKIEJ KAFEJKI PRAWNEJ

W imieniu oddziału krakowskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich Themis zapraszamy na kolejne już spotkanie z cyklu Krakowska kafejka prawna – które odbędzie się 10 października 2019 roku (czwartek), o godzinie 18.00 w Klubie pod Jaszczurami w Krakowie. Wstęp wolny.   Gościem kafejki prawnej będzie Rzecznik Praw Obywatelskich – dr hab. Adam Bodnar.   
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej
WYKŁAD - „NOWELIZACJA PROCEDURY CYWILNEJ 2019 - ZAGADNIENIA PROCESOWE”

WYKŁAD - „NOWELIZACJA PROCEDURY CYWILNEJ 2019 - ZAGADNIENIA PROCESOWE”

Komisja Doskonalenia Zawodowego zaprasza 10 października 2019 roku (czwartek), o godz. 16.30 do Hotelu TARNOVIA, ul. Kościuszki 10, 33-100 Tarnów na wykład, który wygłosi SSR Zbigniew Miczek na temat: "Nowelizacja procedury cywilnej 2019 - zagadnienia procesowe".   Wykład zaliczany do obowiązkowego doskonalenia zawodowego adwokatów – uchwała NRA nr 57/2011 z dnia 19 listopada 2011 r.  Serdecznie zachęcamy do udziału w wykładzie.
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej
III OTWARTY TURNIEJ ADWOKATÓW I ŚRODOWISK PRAWNICZYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ „ZAWOJA 2019”

III OTWARTY TURNIEJ ADWOKATÓW I ŚRODOWISK PRAWNICZYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ „ZAWOJA 2019”

Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsku-Białej zaprasza wszystkich Adwokatów i Aplikantów Adwokackich oraz innych przedstawicieli zawodów prawniczych wraz z bliskimi na trzecią edycję turnieju środowisk prawniczych w piłce nożnej halowej i siatkówce kobiet o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej, który odbędzie się w miejscowości Zawoja w dniach 22-24 listopada  2019 roku.   Turniej, którego bazą, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie piękny hotel Beskidzki Raj, połączony jest ze szkoleniem zawodowym, a imprezę zwieńczy Maskowy Bal Andrzejkowy na 100-lecie Adwokatury.   Koszt udziału w imprezie wynosi 550 zł od osoby. Organizatorzy proszą o dokonywanie wpłat w terminie do 15.10.2019 r. na specjalnie utworzony w tym celu rachunek bankowy Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej o nr: 73 1020 1390 0000 6502 0632 3101. W tytule przelewu należy wskazać: Szkolenie zawodowe Zawoja 2019. Koszt obejmuje: udział w imprezach sportowych, wodę i napoje chłodzące dla uczestników zawodów sportowych oraz kibiców, ubezpieczenie NNW dla uczestników zawodów sportowych, udział w imprezach towarzyszących, wyżywienie w trakcie całego pobytu, udział w szkoleniu zawodowym oraz korzystanie z atrakcji hotelu Beskidzki Raj.   Z uwagi na liczne zainteresowanie o zakwalifikowaniu do udziału w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnione formularze zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać na adres e-mail:  advocup2018@gmail.com   W załączeniu treść zaproszenia, formularze zgłoszeń oraz regulamin rozgrywek.    
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej
XIII EDYCJA NAGRODY IM. EDWARDA J. WENDE

XIII EDYCJA NAGRODY IM. EDWARDA J. WENDE

23 października poznamy Laureata XIII edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende.    Kapituła Nagrody im. Edwarda J. Wende oraz Fundacja dla Polski, gospodarz Funduszu serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody im. Edwarda J. Wende, która odbędzie się w środę, 23 października 2019 r. o godz. 18:00 w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.   W tym roku już po raz trzynasty zostanie przyznana Nagroda im. E.J. Wende. Nagroda trafi do osób zaangażowanych w działalność publiczną za szczególne dokonania na polu krzewienia i podnoszenia kultury prawnej oraz realizacji idei państwa prawa.   Patronem Nagrody jest Edward Wende adwokat, który w latach 70. i 80. XX wieku bronił osób prześladowanych w czasach komunizmu ze względów politycznych. Po roku 1989 był senatorem, posłem na Sejm oraz sędzią Trybunału Stanu.   Laureatem ostatniej edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende został profesor Jerzy Zajadło, ceniony prawnik i filozof, autor ponad 300 opracowań naukowych, monografii i artykułów oraz haseł encyklopedycznych. Kapituła XII edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende wyróżniła profesora Zajadło za propagowanie prawa i mówienie prostym językiem o trudnych sprawach.   Organizatorem Nagrody jest Fundusz im. E.J. Wende, zarządzany przez Fundację dla Polski, która od blisko 30 lat działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.   Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się w środę, 23 października 2019 r. o godz. 18:00 w nowym miejscu, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w sali im. Henryka Krajewskiego, w Al. Ujazdowskich 49 (I piętro).    RSVP do dnia  17 października 2019  r., na adres e-mail:  fundusz.wende@fdp.org.pl   Serdecznie zapraszamy!    Gospodarzem Nagrody im. Edwarda J. Wende jest Fundacja dla Polski, która od blisko 30 lat działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Finansuje działania w zakresie edukacji obywatelskiej, ochrony praw i wartości obywatelskich oraz konstytucyjnych, a także upowszechniania ideę filantropii  w polskim społeczeństwie. Beneficjentami działań Fundacji dla Polski są organizacje społeczne, instytucje oraz osoby indywidualne.   Wszelkie dodatkowe informacje o Nagrodzie i jej gospodarzu - Fundacji dla Polski –  można uzyskać drogą elektroniczną: www.fdp.org.pl, e-mail: fundusz.wende@fdp.org.pl.  
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej
STUDIA PODYPLOMOWE „PRAWO OCHRONY KONSUMENTÓW”

STUDIA PODYPLOMOWE „PRAWO OCHRONY KONSUMENTÓW”

Szanowni Państwo,   zostały uruchomione zapisy na prowadzone w Instytucie Nauk Prawnych PAN Studia Podyplomowe „Prawo Ochrony Konsumentów” (II edycja). Przedsięwzięcie to uzyskało wyróżnienie Prezesa Federacji Konsumentów, który przyznał mu patronat.   Termin zapisów upływa 18 października 2019 r. Studia mają charakter dwusemestralny. Zajęcia rozpoczynają się 9 listopada 2019 r., a kończą we wrześniu 2020 roku. Studia są odpłatne i odbywają się w systemie 9 zjazdów weekendowych (sobotnio-niedzielnych). Zajęcia odbywać się będą w siedzibie INP PAN w Pałacu Staszica w Warszawie, ul. Nowy Świat 72.   Szczegółowa informacja o Studiach Podyplomowych znajduje się na stronie Instytutu Nauk Prawnych:  https://www.inp.pan.pl/  w zakładce Studia podyplomowe Prawo Ochrony Konsumentów  lub pod nr telefonu: 22 657 28 68 / +48 790 800 654 i pod adresem poczty elektronicznej  p.ochman@inp.pan.pl    
Wtorek, 8 Października 2019 WięcejWięcejWięcej