Strona główna E-informator Krakowskiej Izby Adwokackiej

E-informator Krakowskiej Izby Adwokackiej

E-Informator KIA nr 28/2019

E-Informator KIA nr 28/2019

Zachęcamy do śledzenia nowej aktywności na Twitterze Dziekana Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie adw. Paweła Gieras. To kolejna płaszczyzna komunikacji istotnych dla dwokatury spraw.   https://twitter.com/DziekanIzby​
E-Informator KIA nr 27/2019

E-Informator KIA nr 27/2019

W załączeniu przedstawiamy jednogłośne Stanowisko Prezydium ORA w Krakowie z dnia 10 lipca 2019 r. podjęte w świetle nieujawnienia przez Prokuratora Krajowego merytorycznych ani racjonalnych przyczyn oddelegowania z Prokuratury Regionalnej w Krakowie do Prokuratury Rejonowej Wrocław — Krzyki, Pana Prokuratora Mariusza Krasonia.      
E-Informator KIA nr 26/2019

E-Informator KIA nr 26/2019

Okręgowa Rada Adwokacka w Szczecinie przesyła w załączeniu zaproszenie Komisji Integracji ORA w Szczecinie wraz z załącznikami dotyczącymi Rajdu Nordic Walking w Kołobrzegu, organizowanego w terminie 26-28 września 2019 r.    
E-Informator KIA nr 24/2019

E-Informator KIA nr 24/2019

Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiamy, że uroczyste ślubowanie adwokatów, odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ulicy Krupniczej 33, w dniu 25 czerwca 2019 roku (wtorek), o godz. 13.30.   Wobec powyższego serdecznie zapraszamy na ślubowanie, na którym również mile będą widziani Patroni oraz osoby bliskie.  
E-Informator KIA nr 23/2019

E-Informator KIA nr 23/2019

Komisja ds. współpracy z zagranicą Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie ma ogromną przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na dwa spotkania.   Szanowni Państwo,   Komisja ds. współpracy z zagranicą Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie ma ogromną przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na spotkanie z członkami zaprzyjaźnionej Izby Adwokackiej w Mediolanie, z którą Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie ma podpisaną umowę o współpracy. Spotkanie odbędzie się w dniu 26 czerwca 2019 roku o godzinie 20:00 w Klubie Adwokatów przy ul. Sławkowskiej 1. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu z Kolegami z Włoch, które z pewnością będzie ciekawą płaszczyzną do wymiany doświadczeń zawodowych i poszerzenia kontaktów międzynarodowych.     Szanowni Państwo,   Komisja ds. współpracy z zagranicą Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie podjęła inicjatywę zmierzającą do poszerzenia międzynarodowej integracji i wymiany doświadczeń wśród adwokatów do 35 roku życia. Wszystkich Państwa spełniających nadmienione kryterium wiekowe oraz chętnych do włączenia się w prace Komisji serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej przy ul. Batorego 17 w dniu 18 czerwca 2019 roku o godzinie 18:00.
E-Informator KIA nr 22/2019

E-Informator KIA nr 22/2019

Onet o wyjątkowym koncercie "Gwiazdy wolności", który odbył się 15 maja br. na placu Szczepańskim w Krakowie pod patronatem Komisji Europejskiej i Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Zachęcamy do lektury:  https://krakow.onet.pl/gwiazdy-wolnosci-wyjatkowy-koncert-pod-patronatem-komisji-europejskiej-i-krakowskich/03cstvc?utm_source=www.facebook.com_viasg_krakow&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2    
E-Informator KIA nr 21/2019

E-Informator KIA nr 21/2019

24 maja 2019 roku odbył się finał Środowiskowego Konkursu Krasomówczego dla aplikantów z Izb Adwokackich w Częstochowie, Krakowie, Kielcach i Rzeszowie.   Miło nam poinformować, iż I. miejsce zdobył aplikant naszej Izby Piotr Jopek. Wśród grona laureatów znalazł się również apl. adw. z naszej Izby  Kacper Nowak.    Laureatami konkursu środowiskowego zostali: I miejsce apl. adw. Piotr Jopek (Kraków) II miejsce apl.adw. Aleksandra Rusiecka (Kielce) III miejsce apl.adw. Klaudia Kijańska (Częstochowa) oraz apl.adw. Kacper Nowak (Kraków).   W finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Gdańsku nasz region reprezentować będą aplikanci adwokaccy: Piotr Jopek i Aleksandra Rusiecka.   Laureatom serdecznie gratulujemy!
E-Informator KIA nr 20/2019

E-Informator KIA nr 20/2019

15 maja br. na placu Szczepańskim odbyło się prawdziwe święto wolności. Z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. plejada muzycznych gwiazd, mieszkańcy i goście mieli okazję przypomnieć sobie jak ważna w życiu Polski, Polaków i całej Europy jest wolność. Pomimo deszczu pl. Szcepański licznie wypełnił się mieszkańcami Krakowa.   Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Partnerem koncertu była Komisja Europejska oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie.   W ramach tego wydarzenia w Strefie Adwokata krakowscy adwokaci udzielali pro bono porad prawnych z zakresu prawa do zgromadzeń, do informacji publicznej, prawa europejskiego oraz praw i wolności obywatelskich.   Wszystkim adwokatom, którzy zaangażowali się w Strefę Adwokata serdecznie dziękujemy w imieniu Sekretarza ORA w Krakowie adw. Aleksandra Guta.   W koncercie zatytułowanym „Gwiazdy wolności” polskie przeboje z ważnym przesłaniem wykonali m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży czy Gromee.
E-Informator KIA nr 19/2019

E-Informator KIA nr 19/2019

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, w imieniu własnym oraz Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie mam przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert na pl. Szczepańskim po nazwą „Gwiazdy wolności”, którego Partnerem jest  Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie i Komisja Europejska.   15 maja br. na placu Szczepańskim odbędzie się prawdziwe święto wolności. Z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. plejada muzycznych gwiazd, mieszkańcy i goście będą mieli okazję przypomnieć sobie jak ważna w życiu Polski, Polaków i całej Europy jest wolność. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego.   W ramach tego wydarzenia w Strefie Adwokata krakowscy adwokaci będą udzielali pro bono porad prawnych z zakresu prawa do zgromadzeń, do informacji publicznej, prawa europejskiego oraz praw i wolności obywatelskich.   Wszystkich adwokatów zainteresowanych udziałem w Strefie Adwokata proszę o kontakt z adw. Aleksandrem Gutem - Sekretarzem ORA w Krakowie pod adresem: a.gut@aleksandergut.pl Porady będą odbywały się przed koncertem od godziny 16.00 do rozpoczęcia koncertu.   W koncercie zatytułowanym „Gwiazdy wolności” polskie przeboje z ważnym przesłaniem wykonają m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży czy Gromee.   Serdecznie zapraszam! Dziekan ORA w Krakowie Adw. Paweł Gieras   Szczegóły na plakacie w załączeniu.
    1  2  3  4  5