Strona główna E-informator Krakowskiej Izby Adwokackiej

E-informator Krakowskiej Izby Adwokackiej

E-Informator KIA nr 1/2019

E-Informator KIA nr 1/2019

W imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie adw. Pawła Gierasa serdecznie zapraszamy wszystkich adwokatów naszej Izby na Noworoczne Spotkanie Krakowskiej Palestry. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2019 roku, o godzinie 19.00, w Klubie Adwokatów przy ul. Sławkowskiej 1. w Krakowie. To wyjątkowy czas spędzony w miłej atmosferze, przy lampce wina i muzyce na żywo! Zapraszamy! Do zobaczenia!
„E-Informator KIA nr 51/2018"

„E-Informator KIA nr 51/2018"

Szanowni Państwo,    Ciepłych i udanych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym życzą Dziekan adw. Paweł Gieras i Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie.
„E-Informator KIA nr 50/2018"

„E-Informator KIA nr 50/2018"

Zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki - "KRUCHE DZIEDZICTWO. JAN PAWEŁ II OD NOWA". Spotkanie odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 19:00 w Klubie Adwokatów im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej, ul.  Sławkowska 1 w Krakowie. Z autorem książki, ks. Alfredem M. Wierzbickim, rozmowę poprowadzi Artur Sporniak. Gościem specjalnym wieczoru będzie Zofia Zarębianka.   Po spotkaniu odbędzie się koncert Dmytra Holovenki na gitarze klasycznej.   Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.
„E-Informator KIA nr 49/2018”

„E-Informator KIA nr 49/2018”

Serdecznie zapraszamy na świąteczne spotkanie Krakowskiej Palestry, które odbędzie się 21 grudnia 2018 r. o godz. 20.00 w Klubie No7, Rynek Główny 7 w Krakowie. Wstęp wolny.   Zapraszamy.
E-Informator KIA nr 48/2018

E-Informator KIA nr 48/2018

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy   Minęły już dwa lata drugiej kadencji władz Krakowskiej Izby Adwokackiej powołanej na lata 2016-2020, zatem jako jej Dziekan i jednocześnie członek Komisji Integracji, Kultury, Sportu i Turystyki, stojąc na stanowisku, iż integracja środowiskowa powinna stanowić ważny element funkcjonowania naszego samorządu, zwracam się do wszystkich Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety odnośnie preferowanych przez Państwa form integracji.   Na tę okoliczność przygotowana została ankieta w której będziecie Państwo mogli dokonać wyboru, a który będzie stanowił podstawę do dalszych działań samorządu. treningi biegowe i biegi  rozgrywki sportowe imprezy integracyjne i bale wyjazdy połączone ze szkoleniem zawodowym turystyka górska seanse kinowe w ramach klubu filmowego wernisaże  koncerty muzyki klasycznej w Klubie Adwokatów inne koncerty spektakle teatralne  inne żadne Prosimy zatem o zagłosowanie na pięć z powyższych poprzez ankietę na stronie:  https://adwokatura.krakow.pl/   Każda Państwa uwaga w tym temacie jest dla nas cenna. Jeśli macie Państwo także inne pomysły, które nie zostały objęte listą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Rady lub Komisją Integracji, Kultury, Sportu i Turystyki bądź przesłanie swoich autorskich pomysłów mailem:  ora@adwokatura.krakow.pl   Dziękuję za poświęcony czas a na Państwa odpowiedzi czekamy do dnia 1 grudnia 2018 roku. adw. Paweł Gieras Dziekan ORA
E-Informator KIA nr 47/2018

E-Informator KIA nr 47/2018

Szanowni Państwo,    Niniejszym pragniemy poinformować, iż Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie prowadzi aktualnie rozmowy z dwoma operatorami w sprawie kart sportowych, obsługujących programy Fit Profit oraz Fit Sport (Vanity Style) -  https://www.fitprofit.pl  oraz OK System  https://www.oksystem.pl  - pod wskazanymi adresami mogą Państwo sprawdzić czy odwiedzane przez Państwa obiekty honorują karty tych operatorów.      Z uwagi na fakt, iż obie firmy warunkują swoje oferty liczbą użytkowników, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji, czy są Państwo zainteresowani nabyciem przedmiotowych kart. Oferty obu podmiotów dostępne będą dla wszystkich Członków Krakowskiej Izby Adwokackiej, zarówno adwokatów, jak i aplikantów. Każdy z Członków będzie miał również możliwość by do programu przystąpiła osoba towarzysząca. Dokładamy starań, aby koszt pełnych pakietów nie przekraczał kwoty ok. 130 zł miesięcznie.    Wyrażenie przez Państwa wstępnej gotowości przystąpienia do programu nie jest wiążące oraz nie rodzi zobowiązania do nabycia kart, niemniej osobom prowadzącym rozmowy pozwoli na wypracowanie bardziej atrakcyjnych warunków ofert każdego z Operatorów.    Informacje o chęci nabycia kart oraz ilości osób z Państwa kancelarii prosimy przesyłać do 23 listopada 2018 roku - za pośrednictwem poniższego formularza.    <<<<< zgłoszenie <<<<<   Po uzyskaniu ostatecznych ofert oraz zakresu pakietów - otrzymają Państwo szczegółowe informacje i warunki zawarcia umów.   z ramienia Okręgowej Rady Adwokackiej Adwokat Łukasz Chmielarczyk
E-Informator KIA nr 46/2018

E-Informator KIA nr 46/2018

W dniu 13 listopada 2018 roku, na zaproszenie Prezydium Okręgu Małopolskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie adw. Paweł Gieras uczestniczył w uroczystym spotkaniu z okazji uczczenia 79. Rocznicy Utworzenia Związku Walki Zbrojnej. Uroczystość odbywała się w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.   Podczas spotkania Dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras został uhonorowany Odznaczeniem Pamiątkowym „Za Zasługi dla ŚZŻAK" za pomoc, życzliwość i współpracę z Żołnierzami Armii Krajowej.   Rys historyczny ZWZ nakreślił Pan prof. dr hab. Tomasz Gąsowski w wykładzie pt. „Związek Walki Zbrojnej”.   - Medal Pamiątkowy traktuję jako wyróżnienie dla całego krakowskiego środowiska adwokackiego, które podczas tej uroczystości miałem przyjemność i zaszczyt reprezentować, a nie mojej osoby. Chylę czoła przed wieloma moimi starszymi Koleżankami i Kolegami, którzy dla Żolnierzy Armii Krajowej zrobili naprawdę wiele - powiedział po zakończeniu uroczystości Dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras.    Panu Dziekanowi składamy serdeczne gratulacje.
E-Informator KIA nr 45/2018

E-Informator KIA nr 45/2018

Informujemy, że szkolenie z zakresu  Nowe zasady odpowiedzialności za długi spadkowe , odbędzie się 23.11.2018 r., o godz.16:30 w Hotelu TARNOVIA, ul. Kościuszki 10, 33 – 100 Tarnów .   Szkolenie poprowadzi Prezes Sądu Rejonowego w Limanowej SSR del. do SSO w Nowym Sączu Piotr Borkowski   Serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniu. Szczegóły w załączeniu.   
E-Informator KIA nr 44/2018

E-Informator KIA nr 44/2018

100 karykatur polskich znanych adwokatów na 100-lecie Polskiej Palestry - dochód ze sprzedaży wesprze chore dzieci.   Naczelna Rada Adwokacka przy współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Krakowie zorganizowała w dniach 25 - 28 października 2018 roku VIII edycję Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowe . W programie Dni – oprócz jak zazwyczaj wykładów, koncertów i spektakli - znalazła się tym razem wystawa karykatur znanych polskich adwokatów. Dziekan Krakowskiej Izby Adwokackiej adw. Paweł Gieras zaproponował znanemu karykaturzyście Tytusowi Byczkowskiemu stworzenie 100 karykatur na 100 –lecie Adwokatury Polskiej . Ten propozycję przyjął i podczas VIII Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie zgromadzeni goście mogli je pierwszy raz zobaczyć. Wernisaż wystawy odbył się 25 października br. o godzinie 19:00 w Klubie Adwokata im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej w Krakowie.   Karykatury można nabywać, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu „O ZDROWIE DZIECKA”.   - Często jesteśmy kojarzeni z powagą sali sądowej i wagą podejmowanych w sądzie spraw. Jednak jako adwokaci jesteśmy ludźmi, którzy mają do siebie i swojej pracy dystans. Poprzez wystawę chcemy właśnie to pokazać. Z wystawą łączy się także cel charytatywny, co tym bardziej cieszy, kiedy możemy w ten sposób pomóc chorym dzieciom– mówi Dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras.   Tytus Byczkowski, twórca karykatur, to poznański artysta – malarz, przede wszystkim portrecista i karykaturzysta. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. W dorobku ma 16 wystaw indywidualnych malarstwa (w tym również pejzażu), 18 wystaw indywidualnych karykatury portretowej, oraz kilka wystaw zbiorowych na terenie kraju. Jako rysownik przez kilka lat brał udział w ogólnopolskich programach telewizyjnych „Kawa czy herbata” (TVP1) i „Wokół wielkiej sceny” oraz w kilku programach telewizji lokalnej. W TV Biznes prowadził swój autorski, cykliczny program „Słówkiem i kreską”. Artysta prowadzi również działalność publicystyczną, czego owocem były artykuły z ilustracjami w prasie lokalnej oraz w kilku ogólnopolskich tygodnikach. W niektórych dziennikach lokalnych publikuje cykle karykatur znanych sylwetek danego regionu.   Podczas wernisażu dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras uhonorował dziekana ORA w Lublinie adw. Stanisława Estreicha odznaką „Złotego Pawiego Pióra” przyznawaną przez Krakowską Izbę Adwokacką adwokatom spoza izby krakowskiej za szczególną przyjaźń i zasługi na jej rzecz.   Wystawę karykatur można oglądać w Klubie Adwokata im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej w Krakowie, przy ul. Sławkowskiej 1. Serdecznie zapraszamy.
E-Informator KIA nr 43/2018

E-Informator KIA nr 43/2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich adwokatów do odbioru terminarzy adwokackich na rok 2019. Terminarze dostępne są w siedzibie ORA przy ul. Batorego 17. Ilość egzemplarzy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.   Serdecznie zapraszamy!
    2  3  4  5  6