Strona główna Samorząd Kalendarz wydarzeń IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie

Kalendarz wydarzeń

dni-kultury-adwokatury-2019.jpg

IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie

Czwartek, 24 Października 2019 - Niedziela, 27 Października 2019

 

IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie

 

24-27 października 2019 r.

 

            Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej i Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie mają zaszczyt zaprosić P.T. Koleżanki i Kolegów na IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie w dniach 24-27 października 2019 r.

 

 

Ramowy program uroczystości przedstawia się następująco:

 

- 24 października 2019 r. (czwartek) - godz. 19.00

 

Inauguracja i uroczysty koncert poświęcony pamięci Naszego Papieża Świętego Jana Pawła II, który odbędzie się w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35 w Krakowie.

 

Podjęte zostały starania zmierzające do ekspozycji nieznanych pamiątek z życia Jana Pawła II.

 

- 25 października 2019r. (piątek) - w godzinach przedpołudniowych zwiedzanie Starego Kazimierza, który przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. 

 

Odwiedzimy również Muzeum Tadeusza Kantora, który został kiedyś nazwany „najbardziej światowym z polskich artystów i najbardziej polskim z artystów światowych”.

 

O godz. 18.00 - spotkanie oraz wykład pt.: „Estetyka prawa, teoria czy rzeczywistość prawników” z dr hab. Kamilem Zeidlerem, prof. UG, autorem książki „Estetyka Prawa” oraz współautorem publikacji „Perelman” w Klubie adwokatów przy ul. Sławkowskiej 1.  

 

Po wykładzie panel dyskusyjny prowadzony przez Prezesa Ośrodka Badawczego Adwokatury adw. Andrzeja Zwarę.

 

O godz. 20.00 - Koncert artystów z Włoch i Szwajcarii, który wspólnie organizujemy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie, w Klubie adwokatów przy ul. Sławkowskiej 1.  

 

- 26 października 2019 r. (sobota) - w godzinach porannych odwiedzimy Nową Hutę ze zwiedzeniem Muzeum. Nowa Huta jest miejscem szczególnym, w którym można połączyć na niewielkiej przestrzeni kilka różniących się i wzajemnie uzupełniających szlaków kulturowych. Nowa Huta (miasto i kombinat metalurgiczny) była sztandarową budową wczesnych lat PRL-u. Dzięki powstaniu strefy objętej zakazem budowlanym wokół kombinatu, na terenie Nowej Huty zachowało się wiele przykładów zabudowy wiejskiej, liczne dwory i pałace oraz obiekty sakralne.

 

Po trudach zwiedzania dla amatorów „tamtych smaków” wiktuały w restauracji „Stylowa”. 

 

Następnie wizyta w Dworku Jana Matejki w Krzesławicach, zaprojektowanego przez samego malarza. Urządzono tu wystawę pamiątek po mistrzu, zrekonstruowano salon artysty, w pokojach wyeksponowano kopie jego obrazów i ustawiono sztalugi. Jeden z pokoi poświęcony jest osobie Hugona Kołłątaja.

 

O godz. 20.00 - Piwnica pod Baranami z autorskim programem.

 

- 27 października 2019 r. (niedziela) - o godz. 12.00 uroczysta msza w intencji Adwokatury Polskiej w Kościele O.O. Dominikanów, którą odprawi Profesor Jan Andrzej Kłoczowski- OP.

 

            Dni Kultury Adwokatury są świętem nas wszystkich - całej Polskiej Adwokatury i niezastąpioną okazją do wymiany myśli, uczuć i poglądów w tym jakże trudnym czasie, który przeżywamy.

 

Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż istnieje możliwość uzyskania 10% zniżki na rezerwację noclegów w terminie 24-26 października 2019 r. w Hotelu Polonia (ul. Basztowa 25, Kraków) oraz w hotelu Aparthotel Basztowa (ul. Basztowa 24) na hasło „ISSI”.

 

Prosimy o dokonywanie bezpośredniej rezerwacji pokoi wysyłając mail konferencja@hotel-polonia.com.pl lub telefonicznie pod nr tel. +48 504 217 232 (o kontakt telefoniczny prosimy w godzinach pracy działu konferencji tj. 08:00-16:00 od poniedziałku do piątku).

 

Natomiast w hotelu WawelQueen (ul. Straszewskiego 12) rezerwacji  noclegów w terminie 24-26 października 2019 r. można dokonać na stronie www.wawelqueenhotel.pl, wchodząc w kalendarz dostępności (pole rezerwuj online) wpisując – kod rabatowy na hasło ADWOKATURA.

 

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Golańska – Sas, Kierownik Klubu tel. 728 871 906.

 

 

 

Z wyrazami najwyższego szacunku,

 

 

    Adw. Paweł Gieras                 Adw. Stanisław Kłys                   Adw. Stanisław Estreich

 

Dziekan Ora w Krakowie     Członek NRA w Warszawie      Przewodniczący KIŚKSiT