Strona główna Samorząd Kalendarz wydarzeń Klub Filmowy Adwokatów projekcja filmu...

Kalendarz wydarzeń

pilsudski_plakat_borysszyc.jpg

Klub Filmowy Adwokatów projekcja filmu „Piłsudski”

Czwartek, 26 Września 2019

 

Klub Filmowy Adwokatów projekcja filmu „Piłsudski

 

 

Zapraszamy na kolejny pokaz Klubu Filmowego Adwokatów.

Pokaz odbędzie się 26 września 2019 roku o godzinie 20.00. Ponownie spotykamy się w Kinie Kijów (al. Krasińskiego 34) w Sali Klubowej.

Podczas spotkania obejrzymy polską produkcję „Piłsudski” z 2019 r., którą wyreżyserował Michał Rosa.

W rolach głównych występują: Borys Szyc jako Józef Piłsudski i Magdalena Boczarska – jako Maria Piłsudska.

 

Film będzie miał premierę w kinach w dniu 13.09.2019 r.

 

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

 

Wstęp na sens jest bezpłatny, z uwagi na specyfikę kina (sala mieści 32 osób) chęć udziału w pokazie musi zostać zgłoszona poprzez przesłanie maila na adres kontakt@filmklaps.pl

 

Do zobaczenia na seansie!

 

Link do polskiego zwiastuna:

https://www.youtube.com/watch?v=js7X2R-TVhY

 

Materiały pochodzą ze strony Dystrybutora.