Strona główna Samorząd Kalendarz wydarzeń Szkolenie - Nowe zasady odpowiedzialności za...

Kalendarz wydarzeń

Szkolenie - Nowe zasady odpowiedzialności za długi spadkowe

Piątek, 23 Listopada 2018

KOMUNIKAT

 

Zawiadamiam Szanowne Koleżanki i Kolegów, że szkolenie z zakresu:

Nowe zasady odpowiedzialności za długi spadkowe, odbędzie się 23.11.2018 r., o godz.16:30 w Hotelu TARNOVIA, ul. Kościuszki 10, 33 – 100 Tarnów. Szkolenie poprowadzi Prezes Sądu Rejonowego w Limanowej SSR del. do SSO w Nowym Sączu Piotr Borkowski

 

Krótki opis zagadnień:

Wprowadzenie  jako zasady ograniczonej odpowiedzialności za długi spadkowe postawiło całkiem nowe zadania (ale i dało nowe możliwości) spadkobiercom dłużnika i jego wierzycielom. Szkolenie ma przedstawić działanie nowych reguł tej ograniczonej odpowiedzialności, ale także  pokazać w praktyce procesowej możliwości obu tych grup (wierzyciela spadku i spadkobiercy). Nowe zasady odpowiedzialności za długi spadkowe z jednej strony dają spadkobiercom lepszą ochronę, lecz by nie była ona iluzoryczna wymagają od nich dodatkowej, najczęściej nie uświadamianej dotychczas, aktywności w procesie ustalania tejże odpowiedzialności (sprawa o zapłatę, postępowanie klauzulowe, egzekucja).

Szkolenie ma za zadanie przedstawienie funkcjonowania nowych zasad w praktyce, tak ze strony wierzycieli, jak i spadkobierców dłużników.

 

 

Przypominam!!! Zmiana dotychczasowego miejsca szkolenia, obecnie: Hotel TARNOVIA, ul. Kościuszki 10, 33 – 100 Tarnów.

 

Adwokat Piotr Danek