Strona główna Samorząd Kalendarz wydarzeń XIII edycja Nagrody im. Edwarda J. Wende

Kalendarz wydarzeń

zaproszenie_nagroda-im-e-j-wende_2019.jpg

XIII edycja Nagrody im. Edwarda J. Wende

Środa, 23 Października 2019

 

23 października poznamy Laureata XIII edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende

 

Kapituła Nagrody im. Edwarda J. Wende oraz Fundacja dla Polski, gospodarz Funduszu serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody im. Edwarda J. Wende, która odbędzie się w środę, 23 października 2019 r. o godz. 18:00 w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

 

W tym roku już po raz trzynasty zostanie przyznana Nagroda im. E.J. Wende. Nagroda trafi do osób zaangażowanych w działalność publiczną za szczególne dokonania na polu krzewienia i podnoszenia kultury prawnej oraz realizacji idei państwa prawa.

 

Patronem Nagrody jest Edward Wende adwokat, który w latach 70. i 80. XX wieku bronił osób prześladowanych w czasach komunizmu ze względów politycznych. Po roku 1989 był senatorem, posłem na Sejm oraz sędzią Trybunału Stanu.

 

Laureatem ostatniej edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende został profesor Jerzy Zajadło, ceniony prawnik i filozof, autor ponad 300 opracowań naukowych, monografii i artykułów oraz haseł encyklopedycznych. Kapituła XII edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende wyróżniła profesora Zajadło za propagowanie prawa i mówienie prostym językiem o trudnych sprawach.

 

Organizatorem Nagrody jest Fundusz im. E.J. Wende, zarządzany przez Fundację dla Polski, która od blisko 30 lat działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

 

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się w środę, 23 października 2019 r. o godz. 18:00 w nowym miejscu, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w sali im. Henryka Krajewskiego, w Al. Ujazdowskich 49 (I piętro). 

 

RSVP do dnia 17 października 2019 r., na adres e-mail: fundusz.wende@fdp.org.pl

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

Gospodarzem Nagrody im. Edwarda J. Wende jest Fundacja dla Polski, która od blisko 30 lat działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Finansuje działania w zakresie edukacji obywatelskiej, ochrony praw i wartości obywatelskich oraz konstytucyjnych, a także upowszechniania ideę filantropii  w polskim społeczeństwie. Beneficjentami działań Fundacji dla Polski są organizacje społeczne, instytucje oraz osoby indywidualne.

 

Wszelkie dodatkowe informacje o Nagrodzie i jej gospodarzu - Fundacji dla Polski – można uzyskać drogą elektroniczną: www.fdp.org.pl, e-mail: fundusz.wende@fdp.org.pl.