Strona główna Samorząd Kalendarz wydarzeń Zwycięska rywalizacja piłkarska w Katowicach.

Kalendarz wydarzeń

Zwycięska rywalizacja piłkarska w Katowicach.

Poniedziałek, 15 Października 2012

Zwycięska rywalizacja piłkarska w Katowicach

Izba krakowska – Izba katowicka 8:2.

W dniu 6 października br. w Katowicach – Szopienicach odbył się mecz piłki nożnej, pomiędzy reprezentacjami złożonymi z aplikantów i adwokatów Izby katowickiej oraz Izby krakowskiej.

Kadra krakowska wystąpiła w mocno eksperymentalnym składzie i ustawieniu, z „krótką” ławką graczy rezerwowych.

Mecz rozpoczął się dla drużyny krakowskiej „zimnym prysznicem” i po 15 minutach Izba katowicka prowadziła dwoma bramkami. Drużyna krakowska pokazała jednak wolę walki i siłę charakteru, doprowadzając zaledwie w odstępie kilku minut do wyrównania, po spektakularnej bramce z „zerowego kąta” adw. Bartosza Wójcika i zza pola karnego adw. Dariusza Gradzi. Na prowadzenie 3:2 wyprowadził Kraków perfekcyjne wykonany przez adw. Daniela Bieszczada rzut karny, który w iście „profesorski” sposób zwiódł bramkarza Przeciwników. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie, drużyna katowicka rzuciła się do frontalnego ataku, który każdorazowo „rozbijał się” jednak o krakowską linię obrony, którą tworzyli: apl. adw. Kamil Zaczyński, adw. Krzysztof Lewandowski, adw. Andrzej Kozyra oraz apl. adw. Radosław Potok. Nie sposób pominąć fenomenalnie interweniującego tego dnia krakowskiego bramkarza apl. adw. Zbigniewa Kubackiego. Po swoistym kilkunastominutowym „ugoszczeniu” Przeciwników na połowie Izby krakowskiej, przyszedł czas na kontratak. Drużyna krakowska wzięła sobie do serca powiedzenie trenera Wojciecha Łazarka: „W piłce jak na rybach, liczy się to co w sieci” i zdobyła jeszcze 5 bramek. Kolejno, po precyzyjnych uderzeniach z dystansu, zdobyli je adw. Bartosz Wójcik, apl. adw. Krystian Zając, adw. Daniel Bieszczad oraz apl. adw. Marcin Przydacz.

Po raz kolejny sprawdziło się słynne powiedzenie trenera Kazimierza Górskiego: „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

Na ręce Pana Dziekana Jana Kuklewicza oraz Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie kieruję słowa uznania i podziękowania za okazane wsparcie i pomoc przy organizacji tej imprezy.

Bramki dla Izby krakowskiej zdobyli: adw. Bartosz Wójcik (3), adw. Daniel Bieszczad (2), apl. adw. Marcin Przydacz (1), apl. adw. Krystian Zając (1), adw. Dariusz Gradzi (1).